X

نذری از نوع کتاب دیجیتال

نذری از نوع کتاب دیجیتال

اپلیکیشن کتاَپ KetApp تلاش کرده است تا با گردآوری مجموعه ی عظیمی از کتاب ها و مقالات مختلف با محوریت ماه محرم، عاشورا، چگونگی انجام آن، بایدها و نبایدها، وارثان آن و موضوع های اساسی و مهم دیگر به صورت نذری ( کاملا رایگان ) نسل جوان و کتابخوان را با این حماسه آشنا کند.

دوشنبه 26 شهریور 1397

نذری از نوع کتاب دیجیتال

حماسه عاشورا طی سالیان دور و همواره در جوامع اسلامی زنده نگه داشته شده و بخشی از زندگی تعداد زیادی از افراد شده است. در این رابطه کتاب ها و رساله های زیادی نوشته شده که هر یک بیانگر احساسات خاص خود است. مطالعه این کتاب ها و مقالات کمک بسیار زیادی به درک هرچه بهتر این حماسه می کند. افراد بسیار زیادی هستند که اگرچه سالیان درازی است که در هیات و دسته های عزاداری شرکت می کنند ، هنوز به درک کافی و وافی از عاشورا نرسیده اند. درس هایی در حماسه عاشورا وجود دارد که در هر زمان و مکانی و برای هر شخصیتی فارغ از دین و مذهب ، آموزنده خواهد بود.برخی موسسات و سازمان ها می کوشند تا افراد را با آموزه های عاشورا آشنا کنند. اپلیکیشن کتاَپ|KetApp یکی از آن سازمان هاست که تلاش کرده است تا با گردآوری مجموعه ی عظیمی از کتاب ها و مقالات مختلف با محوریت ماه محرم، عاشورا، چگونگی انجام آن، بایدها و نبایدها، وارثان آن و موضوع های اساسی و مهم دیگر به صورت نذری (کاملا رایگان) نسل جوان و کتابخوان را با این حماسه آشنا کند. در اینجا اشاره ای به پدیده عاشورا خواهیم داشت.

امام حسین، بزرگمرد عاشورا

امام حسین تجسم عینی رسول الله است که با قیام خونین خود سند تداوم سنت احیای دین را امضا فرمود و شیعه با تاَسی به رسول اکرم که بر سوگ امام حسین گریه کرد به عزاداری او می پردازد. مجالس عزای حسینی به مثابه دانشگاهی ست که استادان متخصص و اندیشمندان متفکر هر یک به بیان اهداف این قیام به مقتضای دانش خویش می پردازند، زیرا تحقیق در اقوال و افعال امام حسین انسان را با اسلام راستین آشنا می سازد که آن نیاز فریضه ای برای هر طالب حقیقت است.

یکی از برکات مجالس عزای حسینی تحکیم مبانی توحیدی ملت اسلام است که خطیبان با بیان کلمات آن حضرت درباره ذات حق و اینکه او چیست و چه تعریفی می توان برایش ذکر کرد و اینکه از هرگونه تشبیه و تمثیلی منزه و از هرگونه کیفیت و چگونگی مبراست. اراده و خواست، قدرت و عملش بر سراسر عالم نافذ است، ستایش کنندگان از بیان جلال و عظمت و صفات او عاجزند و اندیشه اندیشمندان از درکش ناتوان، جز از طریق ایمان به غیب نتوان او را شناخت.

روزی بس بزرگ! عاشورا

حماسه ماندگار و با شکوه عاشورا، این رخداد بی نظیر استثنایی در طول همه ی تاریخ، از چنان جلال و عظمتی برخوردار است که بیش از هر پدیده ای در جهت بخشی به حرکت تاریخ، به ویژه تاریخ اسلام و تشیع علوی نقش موثر و انکارناپذیری داشته است. بی گمان هیچ حادثه ای را نمی توان یافت که به اندازه این حماسه سرنوشت ساز، با نفوذ در عمق جان و فطرت انسان های آزاده و آگاه، تشنگان زلال حقیقت را سیراب سازد و حق باوران عالم را تا مرز شیفتگی و شیدایی بکشاند و عرصه های گوناگونی از حیات بشری را تجلی گاه شکوه و عظمت خود نماید.

این روز به اعتبارجبهه های گوناگونش سه قسمت می شود.

  1. ثلث اول روز: قسمت اول طرف صبح است که وقت با مبادلات سخن و رد و بدل شدن آراء و مذاکرات فیمابین، اشغال شد. خطابه های خطبا و مدافعه های ناطقین که برای دفاع ار غرض و شرف و جان و حرم و حرمت دودمان پیفمبر خود به پا ایستاده بودند محوریت این زمان بود.
  2. جنگ و خون: قسم دوم بعد از تصمیم به جنگ است که جنگ و نبرد اهل رزم ثلث میان را گرفت و تا اواخر آن که مردان رزم به خاک افتادند.
  3. تاراج و یغما: قسم سوم، پایان روز است که موقع طغیان اشرار است و جنون فتح، دشمن را با نهایت وقاحت دیوانه اش به تاراج می برد.

با اپلیکیشن کتاَپ همراه باشید.

;
appstore

همین الان کتاَپ را دانلود کنید!

کتاَپ اولین سامانه امانت آنلاین کتاب در ایران می باشد که به شما امکان دسترسی قانونی و نامحدود به هزاران کتاب ، رمان ، مجله و کتاب صوتی را می دهد .
با کتاَپ خوب بخوانید، بیشتر بخوانید ...

دانلود از:

دانلود از چارخونه دانلود مستقیم کتاپ
mockup